Advokat & Konsultasi Hukum

Eksperti saka, ka tas ir tas, kas bērniem ir nepieciešams, lai izdzīvotu pandēmijas laikā

Eksperti saka, ka tas ir tas, kas bērniem ir nepieciešams, lai izdzīvotu pandēmijas laikā

Lai gan jaunais likums ierobežo medikamentu izmaksas Medicare pacientiem, miljoniem vēža pacientu ar privāto apdrošināšanu vai bez tās turpinās cīnīties ar pieaugošajām zāļu izmaksām, sacīja Stefanija Vīlere, Veselības politikas un pārvaldības profesore no Ziemeļkarolīnas universitātes Chapel Hill. .

"Būs nepilnības. Būs neparedzētas sekas," sacīja Vīlers. "Bet tiem no mums, kas ir strādājuši vēža izmaksu jomā, jebkāda veida federālā iesaistīšanās šajā jomā ir apsveicama. Un es esmu pārliecināts, ka tas ir pilnīgi taisnība arī pacientiem."

Kens Alltukers ir Twitter vietnē @kalltucker vai arī viņam var nosūtīt e-pastu uz alltuck@usatoday.com.

Tvertne ir tukša.

2020. gads nepiekāpās; 2021. gada sākuma dienas ir bijis nacionāls murgs; un, ja ir kāda frāze, kas raksturo to, ko daudzi no mums jūt, tā ir šāda: emocionāli izsmelti.

Neapmierinošie, sirdi plosošie un neparedzamie pēdējo mēnešu notikumi prasīja tik daudz. Daudziem no mums bija jāiemācās jauni darba veidi, kā rūpēties un mācīt savus bērnus, kā saglabāt veselību un uzturēt sakarus. Šķita, ka mūsu pienākumu nasta ar katru dienu kļuva arvien smagāka, un, ja mēs atrastu kādu vērtīgu brīdi, lai noliktu slodzi, mēs ieslēgtu televizoru, lai redzētu rasu nemierus, simtiem tūkstošu mirušo no COVID vai nikns pūlis plkst. ASV Kapitolijam.

Daudzi no mums jautā: "Cik daudz mēs vēl varam ņemt?"

"Emocionālais izsīkums ir šī nepārvaramas sajūta. Pārņemts līdz tādam līmenim, ka jūtat, ka vairs nevarat tikt galā," sacīja Vaile Raita, Amerikas Psiholoģijas asociācijas veselības aprūpes inovāciju vecākais direktors. "Tas ir fizisks w-loss-website.com nogurums. Tas ir garīgs nogurums. Tas ir grūtības koncentrēties. Tas ir viss, ko mēs piedzīvojam, kad esam tikai savas spējas."

"Krīzes kulminācija": Amerikā valda satricinājumi, un nākamā draud garīgās veselības krīze

Rasu trauma: "Kad pēdējo reizi redzējāt, kā tiešsaistē tika nogalināts baltādains?"

Un tomēr lielākajai daļai no mums nav greznības atkāpties no saviem pienākumiem, it īpaši tagad. Zvana darbs vai bērni zvana, vai satraukts draugs. Šajā nenoteiktības laikmetā mēs nevaram novērst dažus no mūsu lielākajiem stresa faktoriem, kā arī nevaram paredzēt, kurš no tiem būs nākamais.

USA TODAY sarunājās ar trim garīgās veselības ekspertiem, kuri dalās ar padomiem, kā pārvarēt šīs nepiekāpīgās dienas.

Kas ir emocionāls izsīkums?

Emocionālais izsīkums nav specifisks klīnisks sindroms, taču garīgās veselības eksperti saka, ka tas var izraisīt vai pavadīt citus garīgās veselības stāvokļus, piemēram, smagus depresīvus traucējumus. Šo frāzi parasti lieto, runājot par izdegšanu, kad jūtas par stresa faktoriem un pienākumiem kļūst tiktāl, ka kādam šķiet, ka viņam vairs nav enerģijas, ko tērēt.

Katastrofu izraisīts nogurums: COVID-19, viesuļvētras, mežu ugunsgrēki, politika mūs nogurdina

"Padomājiet par ātrās palīdzības medmāsu, kura strādā COVID nodaļā, 12 stundu maiņās, rūpējas par bērniem un novecojošiem vecākiem un, iespējams, ir pievienojusi stresa faktorus, kas saistīti ar draugu veselību vai kopienas politiskajiem nemieriem," sacīja Aftons Kapuščinskis, Psiholoģijas nodaļas direktors. Pakalpojumu centrs Sirakūzu universitātē.

Kā noteikt, vai esat emocionāli izsmelts

Garīgie eksperti saka, ka ar emocionālu izsīkumu ir saistītas vairākas pazīmes un simptomi, tostarp:

 • Aizkaitināmība
 • Nervozitāte
 • Vilšanās
 • Grūtības ar koncentrēšanos
 • Motivācijas zudums
 • Fokusa trūkums
 • Vispārēja "smadzeņu migla"
 • Jūtas atrauts no citiem cilvēkiem
 • Sajūta, ka neesat efektīvs vai kompetents (pat ja esat guvis pārāk lielu sniegumu mājās vai darbā)
 • Faktiskās problēmas ar veiktspēju, tostarp vairāk kļūdu nekā parasti

Ir arī fiziski simptomi, kas var ietvert:

 • Muskuļu nogurums un spriedze
 • Galvassāpes
 • Problēmas ar vēderu
 • Miega problēmas

Arī emocionālais izsīkums dažkārt var izraisīt apātiju un bezcerību, liekot mums zaudēt interesi par lietām, kuras kādreiz mīlējām.

"Tas, iespējams, ir sava veida neapzināts mēģinājums šo cilvēku psihē, lai faktiski pasargātu sevi no šī uzbrukuma," sacīja Kapuščinskis. "Viņi domā: "Ja es noņemšu sevi, es nevaru būt tik ietekmēts", tāpat kā būtu disociācija traumu gadījumā."

Nosakiet robežas

Lai cilvēks labi funkcionētu, viņam ir nepieciešams stabils pamats: miegs, labs uzturs, fiziskā aktivitāte un sociālā saikne. Viņiem arī ir vajadzīgas robežas. Ja jūtaties noplicināts, ir pienācis laiks tos apstiprināt (vai atkārtoti apstiprināt).

"Jums ir jājautā sev, kur tiek pārkāptas jūsu robežas un kur dažām lietām varat pateikt nē," sacīja Raits. "Jo jūs patiešām nevarat izdarīt visas lietas. Tāpēc jums ir jājautā sev, kur jūs neesat patiess pret sevi."

Lina Bufka, Amerikas Psiholoģijas asociācijas prakses izpētes un politikas izpilddirektore, sacīja, ka tā ir daļa no noteikšanas, ko var mainīt un ko nevar.

"Ja esat atbalstījis draugu vai ģimenes locekli, iespējams, ir mūsu kārta teikt: "Ei, man šobrīd nav pietiekami daudz joslas, lai būtu jūsu emocionālais atbalsts. Es rūpējos par tevi. Es tevi mīlu. Bet es tiešām man bija jānoliek klausule un jāparūpējas par mani uz brīdi," viņa teica.

Nemēģiniet būt supervaronis

Ja esat pārāk tievs, eksperti saka, pajautājiet sev: "Ko es uzņemos, kas nav obligāts vai no kā es varu atkāpties?" Ja jūsu standarts vienmēr ir bijis maltīte no nulles, tā vietā varat apsvērt saldētus vai konservētus dārzeņus.

Varat arī lūgt draugam vai ģimenes loceklim palīdzēt atrisināt problēmu, kā atvieglot jūsu slogu.

"Kad jūtamies izsmelti un bezcerīgi, ir grūti skaidri domāt, un tad mēs varam paļauties uz citiem, kuriem uzticamies," sacīja Kapuščinskis.

Psihoterapija ir arī iespēja, it īpaši, ja jūs to atlikāt. Daudzi pakalpojumu sniedzēji, sacīja Kapuscinskis, veic terapiju, izmantojot televeselību, un dažas apdrošināšanas kompānijas atsakās no kopmaksājumiem.

Padomājiet par to, kas jūs emocionāli piepilda

Kad esat emocionāli noplicināts, sniedzieties pēc lietām, kas liek jums justies labi.

"Ja jūtaties noguris un noslēgts, mēģiniet pamanīt, vai ir bijuši mazi laika momenti, kad jutāt pretējo... tas var kalpot kā ceļvedis tam, kas jums vairāk jāiekļauj savā dzīvē," sacīja Kapuščinskis.

Pajautājiet sev: kāda veida mūzika mani baro? Kurš draugs man liek smieties?

Kad esat pārņemts, ir grūti novērst stresu, tāpēc eksperti saka, ka veselīgākā pieeja ir vispirms mēģināt izvairīties no izsīkuma.

"Labākais veids, kā tikt galā ar izdegšanu, ir to novērst," sacīja Kapuščinskis. "Tas ir daudz mazāk emocionāli dārgi."

Jūs varētu interesēt arī:

 • Ko darīt ar šo bedri vēderā šajā šausminošajā amerikāņu brīdī
 • Ja atcēlāt sauso janvāri, tas ir iemesls, kāpēc jums vajadzētu pārdomāt
 • Kā tikt galā ar nenoteiktību
 • Eksperti saka, ka tas ir tas, kas bērniem ir nepieciešams, lai izdzīvotu pandēmijas laikā

Nav droša veida, kā noteikt, vai jūsu otrajai pusei ir romāns. Ja būtu, tad nebūtu tik daudz cilvēku, kurus nodevība ir aptumšojusi.

Bieži vien cilvēkiem ir viena no divām pieredzēm: vai nu viņiem ir aizdomas, ka viņu partneris krāpjas, un pēc nelielas snopšanas viņi uzduras uz viesnīcu čekiem, nejauši izvēlētu apakšveļu vai tekstiem, kas apstiprina viņu aizdomas; vai arī viņi pieņem, ka viņu attiecības ir stabilas vai pat laimīgas, un pēkšņi atklāj, ka viņu partneris ir neuzticīgs.

Vietnē TikTok es pamanīju tendenci, ka cilvēki dalījās ar visām jaukajām lietām, ko viņu partneri darīja viņu labā, krāpjoties: katru nedēļas nogali brauca astoņas stundas, lai viņus satiktu, katru svētdienu uztaisa viņiem brokastis gultā un pat piedāvāja, lai nosauktu tikai dažas. Viņiem nebija ne jausmas, ka viņu partneris ir neuzticīgs!

Triangulācija: kas tas ir un kā novērst to, ka tas sabojā jūsu attiecības?

Ja jūs uztraucaties, ka tas notiek ar jums, šeit ir dažas izplatītas neuzticības pazīmes:

Pazīmes, ka jūsu partneris var krāpties

Viņi pēkšņi ir nesasniedzami. Ja krāpjas, jūsu partneris pēkšņi un neizskaidrojami var būt nepieejams nejauši noteiktu laiku. Mums jāatceras, ka dažu cilvēku darbam vai sociālajai darbībai ir nepieciešams laiks, kas nav saistīts ar tālruņiem. Bet mūsdienās, ja kāds pēkšņi un bez paskaidrojumiem ilgu laiku nav pieejams, tā var būt zīme.

Viņi maina savus grafikus vai apmeklē “pasākumus” pēdējā brīdī. Tā varētu būt zīme, ka viņi meklē attaisnojumus, lai pavadītu laiku kopā ar kādu citu. Ja viņiem pēkšņi ir vairāk darījumu braucienu un viņi attur jūs no iepazīšanās (ja agrāk viņi jūs to lūdza), tā var būt zīme, ka viņi slēpj romānu. Neuztraucieties par to, ja maiņas maiņa un ārkārtas situāciju risināšana ir daļa no viņu darba (piemēram, ārsti, feldšeri, policisti). Noteikti ņemiet vērā kontekstu.

Vai tas ir normāli, vai man vajadzētu glābt? Es esmu nervozs pirms savas kāzu dienas.

Viņi vairs neizvirza problēmas un nesāk konfliktus. No pirmā acu uzmetiena tas var šķist pozitīvi, taču, tā kā katram pārim ir problēmas, spriedzes vai nesaskaņu nepiedzīvošana var nozīmēt, ka partneris ir pārstājis pielikt pūles attiecībās. Viņi, iespējams, meklē status quo vai iegulda savu laiku un enerģiju kaut ko citu.

Vai meklējat seksu vai tuvību? Ir atšķirība.

Viņi pēkšņi šķiet vilcinājušies uzņemties turpmākas saistības. Varbūt viņi ir viltīgi, sakot "jā" kāzu atbildei, kas notiks pēc dažiem mēnešiem, vai arī viņi nevēlas apņemties iegūt īpašumu kopā. Ja tas šķiet neatbilstošs, tas varētu nozīmēt, ka viņi izvairās rakt metaforisko saistību caurumu dziļāk. Tas var notikt vairāku iemeslu dēļ, viens no tiem var būt neticība.

Viņu komunikācijas stils kļūst neskaidrs. Viņi var pārstāt sniegt jums informāciju par savām dienām un to, ar ko viņi pavada laiku. Viņu skaidrojumi var kļūt tālāki vai nekonsekventi. Izmaiņas komunikācijā var būt saistītas ar slepenību, bet arī stresu vai vispārēju attiecību pārrāvumu.

Viņi var jūs apsūdzēt krāpšanā. Ironiski, bet cilvēki, kas krāpjas, dažkārt biežāk tic, ka viņu partneris darīs to pašu ar viņiem. Turklāt tā ir praktiska taktika likt partnerim aizsardzībā un novērst uzmanību no sevis.

Kā zināt, vai jūsu partneris krāpjas?

Katra no iepriekš minētajām pazīmēm varētu būt signāls, ka jūsu partneris krāpjas, taču katram atsevišķi ir arī citi skaidrojumi. Paturiet prātā, ka jums vajadzētu vairāk uztraukties, ja jūsu partnerim ir daudzas vai visas iepriekš minētās pazīmes, nevis tad, ja viņš dara tikai vienu no šīm darbībām.

Un atcerieties, ka vienīgais veids, kā droši zināt, ir pievērsties jūtām, kas jums ir ar savu partneri. Galu galā patiesība vienmēr atklājas.

Sāra Kuburica ir terapeite, kas specializējas identitātes, attiecību un morālo traumu jautājumos. Katru nedēļu viņa dalās savos padomos ar mūsu lasītājiem. Atrodiet viņu vietnē Instagram @millennial.therapist . Ar viņu var sazināties pa e-pastu SKuburic@gannett.com.

Daudzi cilvēki uzņem vilinošus selfijus. Vai attēli ir spēcinoši vai izmisīgi?

Ar ko jums vajadzētu pavadīt vairāk laika: 6 veidu cilvēki, ar kuriem jums vajadzētu būt tuvu.

Cik ziņojumu, DM, balss pasta ziņojumu, komentāru, e-pasta ziņojumu vai ielūgumu jūs katru dienu ignorējat vai noraidāt? Lielākā daļa no mums var piekrist, ka dienā nav pietiekami daudz stundu, lai tās būtu pieejamas ikvienam! Tas nozīmē, ka mums ir jānosaka prioritātes savām darbībām un, pats galvenais, ar ko mēs pavadām laiku.

Ja neesat pārliecināts, kurām attiecībām piešķirt prioritāti, tālāk ir norādīti seši cilvēku veidi, kuriem vajadzētu būt tuvu.

Cilvēki, kuri mums stāsta patiesību. Ir svarīgi, lai mēs varētu uzticēties apkārtējiem cilvēkiem. Godīgums nav tikai tas, ka kāds atturas melot vai nāk klajā, kad viņš sabojājas; tas ir arī par to, kā atrast veidu, kā pateikt mums patiesības, kuras mēs nevēlamies dzirdēt (bet mums ir nepieciešams). Ir svarīgi atrasties blakus cilvēkiem, kuri mūs izsauks, ja mēs kļūdāmies vai dosimies pa ceļu, kas, viņuprāt, neved uz mums vēlamo galamērķi.

Cilvēki, kas jūs iedrošina un atbalsta. Izvēlieties atrasties blakus tiem, kuri nejutīsies apdraudēti no jūsu laimes vai panākumiem. Atrodiet cilvēkus, kuri ir tikpat priecīgi par jūsu uzvarām kā par savējiem. Ieskaujiet sevi ar tiem, kuri tic jūsu prasmēm, potenciālam un redzējumam tikpat ļoti kā jūs, un vēlas palīdzēt jums kļūt par labāko sevis versiju.

Contents

EnglishIndonesianKoreanJapaneseRussianChinese (Simplified)