Advokat & Konsultasi Hukum

S poznámkou můžete také poslat květiny nebo doručit jídlo

S poznámkou můžete také poslat květiny nebo doručit jídlo

Bezpečný prostor

Váš vztah s vaším terapeutem se nepodobá žádnému jinému vztahu ve vašem životě. Podle návrhu je terapeutický vztah zcela jednostranný a zaměřuje se pouze na vás a vaše potřeby. Mnoho lidí nemá jiný prostor jako je tento, kde by mohli volně zpracovávat složité myšlenky a emoce bez posuzování. Terapie může být neuvěřitelným zdrojem podpory na rozdíl od jiných ve vašem životě.

Další faktory ke zvážení

Pokud se rozhodnete prozkoumat terapii, přestože nemáte duševní zdravotní stav, je několik věcí, které budete chtít zvážit:

Pojištění: Ve Spojených státech, zatímco mnoho pojistných plánů zahrnuje krytí léčby duševního zdraví, pojistitelé také obvykle vyžadují, aby poskytovatel provedl formální diagnózu. Bez diagnostikovatelného stavu duševního zdraví pro vás může být obtížnější získat terapii hrazenou pojišťovnou a možná budete muset platit za sezení z vlastní kapsy.

Stanovení cílů: Bez ohledu na to, proč vyhledáváte terapii, je vždy důležité stanovit si jasné cíle se svým terapeutem. To pomáhá zajistit, že jste na stejné stránce, a umožňuje vám měřit pokrok. Pro někoho s depresí nebo úzkostí může být společným cílem snížení těchto příznaků, ale cíle terapie mohou být méně zřejmé pro někoho bez duševního zdraví. Zvažte, čeho chcete dosáhnout tím, že vyhledáte terapii, a spolupracujte se svým terapeutem na formulování těchto cílů.

Než se rozhodnete jít na terapii, nemusíte trpět nebo být v koncích. Můžete mít myšlenky jako „Zvládnu to sám“ nebo „Jiní lidé pravděpodobně potřebují pomoc víc než já.“ Namísto toho, abyste pokračovali tak, jak to je, a bojovali sami se sebou, zapřemýšlejte nad tím, jak by terapie mohla pomoci věci usnadnit. Je v pořádku požádat o pomoc a vyhledat podporu terapeuta, i když netrpíte duševním onemocněním.

Když někdo umírá, může to ve vás zanechat pocit beze slov; nevíte, jak k situaci přistupovat, ať už s blízkým nebo známým. I když může být obtížné vědět, jak poskytnout nejlepší podporu v tak obtížné situaci, mluvit s někým, kdo umírá, je prospěšné pro obě zúčastněné strany. Zde je 8 tipů, jak mluvit s někým, kdo umírá.

Klíčové věci:
 • Většina lidí vyjadřuje touhu probrat plán konce svého života s blízkými a lékaři, ale většina lidí to také neudělá.
 • Otevření komunikačních linií a vyjádření svých pocitů s nimi na konci jejich života může být přínosné pro obě zúčastněné strany.
 • Nechte svou osobu vést konverzaci. Jste tam, abyste ukázali svou podporu a lásku bez osobního plánu.
 • Zeptejte se, než začnete diskutovat o obtížných tématech, a zdržte se sdílení svého osobního náboženského nebo duchovního přesvědčení, pokud o to nebudete požádáni.
 • Ukažte své emoce, ale také během této doby hledejte podporu pro své emocionální potřeby, abyste nezatěžovali procházející osobu.

1. Najděte některé spouštěče konverzace

Většina lidí říká, že by ráda probrala konec svého života a naplánovala si, co bude se svými blízkými a lékaři, ale většina lidí také https://uslim-official.top/cs/ nekončí vést tyto rozhovory . Ve věku popírajícím společnost se můžeme přistihnout, že tančíme kolem tématu smrti a vyhýbáme se jeho diskusi. Proto může být nutné zahájit takové diskuse s někým, kdo umírá.

Je v pořádku začít konverzaci, pokud se budete držet zbývajících tipů, abyste zajistili, že nebudete diskutovat o tématech, kterým ten druhý není připraven čelit nebo se kterými se cítí uražen. Mohou chtít mluvit o něčem vážném nebo o něčem, co je povrchní nebo co souvisí s jejich osobními zájmy. Ať je to cokoli, nechte je vést cestu.

2. Nechte je převzít vedení

Jakmile zahájíte konverzaci, nechte toho druhého převzít vedení. Jsou to jejich poslední chvíle života, a i když je to pro vás pravděpodobně těžké, představte si, jak se cítí. Ukažte empatii a podporu a zeptejte se, než budete diskutovat o obtížných tématech, jako jsou plány na konci života nebo uspořádání pohřbu. Totéž platí pro diskusi o náboženství nebo spiritualitě. I když může být uklidňující diskutovat o takových tématech před smrtí, skutečně to závisí na jednotlivci, takže pokud se vás nezeptá nebo na toto téma nepřistoupí, zdržujte se diskuse o svém osobním náboženském nebo duchovním přesvědčení.

3. Buďte aktivním, pozorným posluchačem

Poskytování podpůrného ucha a vaší přítomnosti je často vše, co je v takových chvílích potřeba. Skutečně naslouchejte a snažte se pochopit, čím si ten druhý prochází. Uvažujte o tom, co je slyšíte říkat, a projevte upřímný zájem. Zkuste se dozvědět o jejich nemoci, pokud trpí nějakým zdravotním stavem. Ujistěte je, že jste tam s nimi.

Někdy je běžné, že člověk na konci života zažije zvukové nebo vizuální halucinace, zvláště pokud je diagnostikována demence. Pokuste se porozumět tomu, co slyší nebo vidí, pokud vám takové případy vyjadřují. Dejte jim vědět, že v tom nejsou sami, a ujistěte je, že jsou v bezpečí.

4. Projevte náklonnost a používejte fyzický dotek

Toto je čas, kdy byste se měli zdržet zadržování emocí, protože nechcete působit ryze. Projevte fyzickou náklonnost objetím, třením paží nebo se zeptejte, zda je můžete držet za ruku. Neverbální komunikace je velmi účinný způsob, jak ukázat svou podporu a péči o člověka.

Toto je čas, kdy je vhodné vyjádřit své emoce, zejména pozitivní emoce, které k dané osobě chováte. Řekněte jim, co na nich máte nejraději, poděkujte jim za lekce, které vás naučili, a pokud je to vhodné, řekněte jim, že je máte rádi. Nedělejte diskusi o vás a vašich emocích, ale pokud se začnou derou slzy, nesnažte se je zadržet. Je v pořádku plakat. Zadržování emocí vám bude připadat neupřímné. Je to také zbavování práv vás samotných a může to být nezdravé . Může být prospěšné najít si v této době pro sebe odbornou podporu.

5. Don't po špičkách kolem tématu smrti

Během této doby je v pořádku mluvit o smrti a umírání, jen se na to příliš nezaměřujte. Smrt je normální součástí života, které musíme všichni čelit, a to nejlepší, co pro člověka můžeme udělat, je být tu pro něj, když čelí tomuto přechodu. I když je vždy dobré se nejprve zeptat, najít způsoby, jak to nastolit, aby se vaše osoba cítila dobře při diskusi o tématu, může být velmi přínosné pro obě zúčastněné strany, zvláště pokud jste si blízcí. Každý má svůj vlastní názor na svůj život a na svou smrt. Někteří k tomu mohou přistupovat s humorem, a i když se to může občas cítit nepříjemně, ukažte svou upřímnost a buďte otevření připustit trochu lehkovážnosti. S tím, co bylo řečeno, nevytahujte téma smrti vtipným způsobem, ledaže by s takovým přístupem nejprve vedl druhý.

6. Připomeňte si minulost a diskutujte o ní

Sdílení vzpomínek může být velmi obohacujícím a léčivým zážitkem. Podělte se o své oblíbené vzpomínky na ně a zeptejte se na vzpomínky, které mají, které nemusí nutně zahrnovat vás. Jít na výlet do paměťového pruhu může pomoci uzavřít a přijmout. Pokud je ve vašem vztahu něco nevyřešeného, ​​není čas to přehánět. Raději je požádejte o odpuštění za jakékoli těžké pocity z minulosti a řekněte jim, že jim odpouštíte všechny těžké pocity z vaší strany. Poděkujte jim za jejich celoživotní dílo a odkaz, který po sobě zanechávají.

7. Vyjádřete ústně svou podporu

Možná nebudete vždy vědět, jak vám být v tomto období oporou, ale existují věci, které můžete říci, abyste svou podporu slovně vyjádřili, pokud dodržíte svůj konec. Pokládejte otázky jako:

 • Mohu pro vás něco udělat?
 • Jak se dnes cítíš?
 • Je něco, co byste potřebovali nebo chtěli?
 • Je něco, co bys chtěl dnes nebo v blízké budoucnosti dělat?
 • O čem bys chtěl mluvit?

8. Napište, co chcete říct

Ne všechny komunikace musí být sdíleny verbálně. V závislosti na vaší situaci a vztahu můžete vždy napsat, co chcete říct, a poslat dopis nebo pohlednici. S poznámkou můžete také poslat květiny nebo doručit jídlo. Někteří lidé chtějí být na konci života zasypáni láskou od těch, kterých si nejvíce váží. To může mít mnoho podob a mít tyto fyzické připomínky kolem sebe během této doby může být velmi uklidňující. Pokud je to možné a vhodné, měla by také následovat vaše fyzická přítomnost.

Mluvit o smrti není vždy snadné a naše společnost má tendenci se tomuto tématu vyhýbat. To může ztěžovat rozhovor s někým, kdo umírá. S určitým dodržováním výše uvedených tipů, ve spojení s trochou empatie a podpory, můžete otevřít komunikační linky s někým ve vašem životě, kdo umírá, vyléčit staré rány a ukázat svou podporu na konci jeho života. Toto je čin, který byl shledán přínosem jak pro osobu prožívající konec života, tak pro milovanou osobu, se kterou mluví.

Zprávy o masových střelbách přibývají a zdá se, že neuplyne den, aby se neobjevil nový příběh o smrtelném incidentu ve škole, nákupním středisku nebo na jiném veřejném místě. Pokud vás zprávy převálcují, nejste sami.

Klíčové věci:
 • Hromadné střelby mohou mít na postižené hluboký emocionální dopad, i když nebyli svědky události z první ruky.
 • Péče o sebe fyzicky i emocionálně po hromadné střelbě je důležitá.
 • Měli byste uznat své pocity, mluvit s ostatními a vyhledat odbornou pomoc, pokud máte potíže.
 • Nalezení kreativního odbytiště vám také může pomoci zpracovat emoce, zatímco pomoc v komunitě může nabídnout pocit smysluplnosti a opětovného spojení.

Mnoho lidí se snaží vyrovnat se strachem a ztrátou, kterou tyto události způsobují. Je hluboce znepokojující, že se taková zvěrstva mohla stát tak blízko domova a že se kdokoli mohl stát obětí.

Přestože odolnost je součástí lidské přirozenosti, masové střelby narušují váš smysl pro pořádek a bezpečí. Navíc dopady masových střeleb jsou dalekosáhlé a dominový efekt traumatu se často rozšiřuje na lidi, kteří žijí daleko od události.

Contents

EnglishIndonesianKoreanJapaneseRussianChinese (Simplified)